Categories Türkiye

Booking Türkiye Ne Oldu?

Türkiye‘de vergi ödemediği ve haksız rekabete neden olduğu gerekçesiyle Booking.com’a 2017’de erişim engeli getirilmişti. Şirketin Türkiye‘de ofis açması ve rekabet dengesini korumak için vergi ödemeyi kabul etmesinin ardından erişim engelinin kaldırılacağı belirtiliyor.

Booking Türkiye açılacak mı?

Türkiye ‘de internet devleri için çıkarılan yasalar meyvelerini vermeye başladı. Dün İsveç merkezli Spotify’ın yayın lisansı alacağını açıklamasının ardından bir haber daha geldi. Hollanda merkezli dünyaca ünlü online rezervasyon sitesi Booking.com’un da Türkiye ‘de ofis açmayı ve vergi ödemeyi kabul ettiği öğrenildi.

Booking Türkiye’de neden calismiyor?

Booking, Türkiye’de neden yasaklandı? Rekabet Kurumu bu başvuruyu olumlu buldu ve 2017 yılında, Booking şirketini rekabete aykırı eylemlerinden ötürü 2 milyon 543 bin 992,85 Türk Lirası idari para cezasına çarptırdı ve şirketin Türkiye ‘deki faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı verdi.

Booking ne oldu?

2017 yılından bu yana Türkiye’de erişime kapalı olan Booking.com, ofis açmayı ve vergi ödemeyi kabul etti. Böylece siteye Türkiye’den erişim yeniden sağlanacak.

Booking com yasağı kalktı mı?

Şirketin haksız rekabete neden olan ifadeleri sitesinden kaldırması, otellerle imzaladığı sözleşmeleri yeniden düzenlemesi ve 500 bin TL’lik teminat yatırması karşılığında Booking.com’a erişim yasağı kaldırılacak. Asliye Ticaret Mahkemesi, Booking.com ‘in haksız rekabet uyguladığı yönündeki kararını açıkladı.

Booking neden çalışmıyor?

(Mahkeme) Haksız rekabet nedeniyle Booking.com’un faaliyetlerini durdurma kararı aldı.” dedi. TÜRSAB’ın başvurusunun ardından alınan kararın ardından 30 Mart’ta Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetleri durduruldu. Kullanıcılar artık siteden rezervasyon yapmak istediklerinde tesislere ulaşamıyor.

You might be interested:  Türkiye Şuan Hangi Saat Diliminde?(EN iyi 5 ipucu)

Booking in sahibi kim?

Booking.com BV (” Booking.com”) online rezervasyon hizmetleri sağlar. Konaklama rezervasyonu yapmak isteyen konuklar ile oteliniz, tesisiniz veya geçici/kiralık tatil yeriniz arasında bir aracı (temsilci) olarak hareket ederiz. Bu iş modeli ayrıca “ajans modeli” olarak da bilinir.

Booking ne işe yarar?

Booking.com, seyahatteki pürüzleri ortadan kaldırmaya yardımcı olan teknolojiye yatırım yaparak evlerden otellere ve çok daha fazlasının olduğu harika konaklama yerleri, çeşitli ulaşım seçenekleri ve unutulmayacak deneyimleriyle milyonlarca gezgini sorunsuz bir şekilde bir araya getirir.

Booking com nasıl bir site?

Booking otel, apart, pansiyon ve hostel gibi konaklama yerleri için rezervasyon yapabilmenizi sağlayan online bir platformdur. Booking rezervasyon sunduğu seçenekler arasına; uçuşlar, araba kiralama ve havaalanı taksilerini de eklemiştir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *