Categories Türkiye

Apple Türkiye Garantili Olduğu Nasıl Anlaşılır?(Soru)

iPHONE CİHAZLARDA GARANTİ SORGULAMA İŞLEMİ iPhone cihazların garanti süresini sorgulamak için öncelikle, cihazın seri numarasını bilmeniz gerekiyor. Bunun için Ayarlar’a girerek Genel seçeneğinde Hakkında kısmına girmeniz yeterli. Cihazınızın seri numarasını öğrendikten sonra Apple‘ın garanti durumu sayfasına tıklayın.

iPhone Türkiye garantili ne demek?

Apple İki Yıllık Sınırlı Garantisi, isteğe bağlı üretici garantisidir. İşbu garanti, uygun olmayan mallar da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Türkiye ‘deki tüketici kanunu ile sağlanan haklardan bağımsız haklar sunar.

Telefonun garantisine nasıl bakılır iPhone?

Apple cihazınız üzerinden şu adımları izleyin;

 1. Ayarlar bölümüne tıklayın.
 2. Burada yer alan ‘Genel’ penceresini açın.
 3. Hakkında bölümünü açın.
 4. Bu alanda ‘ Garanti Süreniz Doluyor’ metninin yanında garantinin biriş tarihini görebilirsiniz.

Apple orjinallik sorgulama nasıl yapılır?

Aygıtınızın bir AppleCare planı veya Apple ‘ın Sınırlı Garantisi kapsamında olup olmadığını kontrol etme

 1. checkcoverage. apple.com adresine gidin.
 2. Aygıtınızın seri numarasını girin.
 3. Ekrandaki yönergeleri izleyin.

Türkiye cihazı olduğunu nasıl anlarız?

IMEI numaranızı, cihazınızın numara çevirme ekranına *#06# yazarak öğrenebilirsiniz.

2 Yıl Apple Türkiye Garantili ne demek?

Apple İki Yıllık Sınırlı Garantisi, isteğe bağlı üretici garantisidir. İşbu garanti, uygun olmayan mallar da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Türkiye ‘deki tüketici kanunu ile sağlanan haklardan bağımsız haklar sunar.

You might be interested:  Türkiye De Pirinç Üretimi Nerede?(En iyi çözüm)

iPhone 11 Türkiye garantili ne demek?

Örnek vermek gerekirse; distribütör garantili olarak aldığınız bir iPhone akıllı telefonun garanti sağlayıcısı Apple Türkiye ‘dir. Bu durum; cihaz ile ilgili bir sorun yaşadığınız zaman ya da fabrika çıkışı hatalı bir cihaz aldığınız zaman bu cihazı herhangi bir Apple yetkili servisine götürebilirsiniz anlamına geliyor.

Telefonun garantisine nasıl bakılır Xiaomi?

https://www.mi.com/global/verify#/en/tab/imei adresine giriş yapmanız halinde sorgulama yapabileceğiniz ekrana ulaşabilirsiniz. Bu ekranda IMEI ya da SN kodunu ihtiyacımız olacaktır. Bu kodlar ise cihazınızı aldığınızda kutu içerisinde bulunan etiketler üzerinde yazmaktadır.

iPhone ne zaman aldığımı nasıl öğrenirim?

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda satın alma geçmişinizi görme. Ayarlar uygulamasını açın. Adınıza, ardından Ortamlar ve Satın Almalar’a dokunun. Giriş yapmanız istenebilir.

iPhone kaç aylık olduğunu öğrenme?

iPhone cihazların garanti süresini sorgulamak için öncelikle, cihazın seri numarasını bilmeniz gerekiyor. Bunun için Ayarlar’a girerek Genel seçeneğinde Hakkında kısmına girmeniz yeterli. Cihazınızın seri numarasını öğrendikten sonra Apple’ın garanti durumu sayfasına tıklayın.

iPhone şarj aletinin orjinal olup olmadığını nasıl anlarız?

Bir Apple Lightning – USB kablosunda, USB bağlayıcısından yaklaşık 18 cm’lik mesafede “Designed by Apple in California” ibaresi ile birlikte “Assembled in China”, “Assembled in Vietnam” veya “Indústria Brasileira” ibarelerinden biri bulunur. Bu metnin sonunda 12 haneli bir seri numarası görürsünüz.

Airpods orjinallik sorgulama nasıl yapılır?

Orijinal ambalaj hâlâ duruyorsa seri numarasını barkodun yanında bulabilirsiniz. Seri numarası, orijinal ürün makbuzunda veya faturasında da yazar. 1. Aygıtınızda iOS 14 veya iPadOS 14’ten önceki bir yazılım sürümü yüklüyse Ayarlar > Genel > Hakkında’ya giderek seri numarasını bulabilirsiniz.

Apple Care Plus nedir?

applecare protection plan’dan farklı olarak apple ‘ın telefonda kullanıcılara destek veren departmanlarının genel adıdır. destek departmanı bazında konuşursak iki kritik olayda yardımını aldığım ve sorunumu anında çözüme kavuşturan apple servisidir.

You might be interested:  Almanyadan Türkiye Nasıl Aranır?(Soru)

Telefonun Genpa garantili olduğunu nasıl anlarım?

IMEI SORGULAMA

 1. Cihazınızın GENPA satışlı olup olmadığını öğrenmek için IMEI numarasını yazarak “Göster” butonuna basınız.
 2. Yaptığınız IMEI sorgulama işlemi garanti kontrolü için değildir. Sadece cihazınızın Genpa satışlı olup olmadığını göstermektedir.

Telefon Spot olduğunu nasıl anlarız?

Android ve diğer telefonlarda IMEI, telefonun arkasında bulunabilir. Etiket çıkarıldıysa numarayı Ayarlar > Hakkında > Durum kısmında bulabilirsin. Telefonunun IMEI’sini kontrol et.

 1. IMEI’yi görüntülemek için *#06#’yi de arayabilirsin.
 2. IMEI’yi aldıktan sonra Imei.info sitesine gir.
 3. Sistem, telefonunun bilgisini doğrular.

Xiaomi Türkiye garantili olup olmadığını nasıl anlarız?

Özel bandrol üzerinde “ Xiaomi Türkiye Garantili EVOFONE” yazısı bulunuyor. Ayrıca cihazı açtığınızda aynı çıkartmaya sahip bir garanti belgesi ve GENPA logolu bir diğer teknik servis bilgilendirme notu çıkıyor. Tüm bunlar cihazınızın Türkiye garantili resmi ürünler olduğunu gösteriyor.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *