Categories Türkiye

90 Plaka Nereye Ait Türkiye?(Mükemmel cevap)

84 plaka hangi ilimize aittir?

En son il olan şehrimiz Düzce olduğundan Türkiye’nin en son plaka numarası verilen il Düzce’dir ve araç plaka no 81 dir. 81 plaka Ülkemizdeki en son il plaka numarasıdır. 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 plaka, 89 Plaka kodları boştadır ve henüz bir ile ait değildir.

62 plaka nereye ait?

62 plakası, Tunceli ilimize aittir. Tunceli’ye kayıtlı otomobiller ve tüm araçlar 62 kodu alarak plaka taşırlar.

81 plaka hangi il?

Plaka kodlarından 81 plakalı koda sahip olan şehrin ismi Düzce’dir. Düzce şehrine ait olan tüm araçlarda 81 plaka kodunu görmek mümkündür. 81 plaka kodu nerenin plakası diye merak edenler varsa eğer bu plakanın Düzce şehrine ait olduğunu artık bilebilirsiniz.

59 Nerenin Plakası?

Tekirdağ ilinde toplam 11 ilçe bulunur ve bu ilçelerin hepsinde kullanılan plaka kodu 59 ‘dur. Ancak ilçelerdeki plaka harfleri birbirinden farklı olabilir. Tekirdağ Merkez ilçesinde; A, AC – AZ, DA – DZ, EA – EZ, J, MA, S, T, M, KA – KZ harfleri kullanılır.

10 plaka nereye ait?

Balıkesir’in bütün ilçeleri için kullanılabilecek olan plaka numarası 10 ‘dur.

56 ve 57 Nerenin Plakası?

57 plaka nerenin sorusunun cevabı Sinop’tur. Ülkemizde her ilin kendine ait bir plaka kodu vardır ve 57 plaka da Sinop iline aittir.

You might be interested:  Michelin Türkiye Fabrikası Nerede? (Çözünme)

86 Nerenin Plakası?

+ 86 numaralı ülke kodu Güney Doğu Asya’da yer alan Çin ülkesine ait bir koddur.

33 plaka hangi ile ait?

33 Plaka Nerenin Plaka Kodu ve Hangi Şehre Ait? Mersin ili ve ilçeleri sabit şekilde 33 plaka kodu ile başlamaktadır. Ancak, il ve ilçeleri ayırt etmek için harf kodları değişiklik göstermektedir. Örneğin 33 V ile başlayan bir plaka Mersin’in Silifke ilçesini işaret etmektedir.

Plakalar neye göre belirlenir?

Ülkemizde araç plaka kodları 27.09.1962 tarihinde yayınlanan bir yönetmelik uyarınca, o an için il statüsünde olan yerlerin adlarının alfabetik olarak sıralanması şeklinde düzenlenmiştir. Örneğin; Adana’nın plaka kodu 01, Zonguldak ilinin plaka kodu 67 şeklinde olmuştur.

+40 Numara hangi ülkeye ait?

40 NERENİN PLAKASI? 40 plakası Kırşehir iline ait bir plaka kodudur. Eğer otomobillerin, kamyonların, arabaların, motosikletlerin ve benzeri araçların arkasındaki plaka 40 ile başlıyorsa bu Kırşehir’e ait demektir. Kırşehir’in plakası 40 ‘dır.

74 plaka hangi ile ait?

74 numaralı plaka kodu Bartın iline aittir. Aracın plakasında yer alan plaka kodunun 74 olması halinde bu aracın Bartın iline kayıtlı olduğu bilinmektedir. 74 plaka kodlu araçlar plaka harf gruplarına göre de Bartın ilinin bazı ilçelerine kayıtlıdır.

0088 Hangi ülke kodu?

Gerçek hayattan esinlenerek oluşturulan bu yapım bizleri hayali bir şehrin varlığına inandırıyor. 88 plakası aslına bakılırsa tüm Türkiye.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *