Müjde!!!

İsmet İnönü Sanat Merkezi'nin yenilenmesi için ilk adım atıldı. Sayın Sungur Pamir ve Gazete4.com İnternet Haber Portalı Genel Yayın Yönetmeni Yakup Uykutalp'ın ortaklaşa başlattığı proje, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ve Konak Belediyesi Başkanlığına iletildi.

Müjde!!!

İsmet İnönü Sanat Merkezi'nin yenilenmesi için ilk adım atıldı. Sayın Sungur Pamir ve Gazete4.com İnternet Haber Portalı Genel Yayın Yönetmeni Yakup Uykutalp'ın ortaklaşa başlattığı proje, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ve Konak Belediyesi Başkanlığına iletildi.

Müjde!!!
26 Şubat 2020 - 22:02

İzmir'in önde gelen sanat merkezlerinden olan İsmet İnönü Sanat Merkezi'nin yenilenmesi için ilk adım atıldı. Gazate4.com'un usta kalemi, duayen, büyük üstad, düşünür, çevirmen Sayın Sungur Pamir konuşmasında İsmet İnönü Sanat Merkezinin Türkiye'nin 3.ncü Büyük şehri İzmir'e yakışmadığını belirterek şunları söyledi;

"Rahmetli İsmet Paşamızın, 3 bölümde özetlemeye çalıştığımız bu özverili yaşamının anısına Kültür Parkta eski Pakistan pavyonunun arkasında Minyatür futbol sahası arasında, kıyıda köşede, gözlerden uzak kalması için adeta özellikle seçilmiş bir alanda, İzmir-Büyük Şehir Belediyesi tarafından inşa edilmiş bir Kültür Merkezi varsa da hayatını vakfettiği bu ülkeye kazandırdıkları ile İsmet İnönü'nün adına hiç de lâyık olmayan ve lamarina levhalardan yarım yamalak inşa edilmiş bir Merkez(?)dir.Yapıyı incelediğimizde özenli, İsmet İnönü'nün adına layık bir mimari projeden ziyade gecekondu tarzında bir inşaat olduğu açıkça görülmektedir."

Sungur Pamir şöyle devam etti.


"İzmir'imizin plastik sanatlarla yoğrulmuş ressamları, heykeltıraşları, grafikerleri, karikatüristleri; her ekolden müzisyenleri, bestekârları ve icracıları; eli hala kalem tutan yazarları, şairleri, karikatüristleri; akademisyen ya da emekli profesörlerimiz, doçentlerimiz, araştırmacılarımız, asistanlarımız; saygıdeğer öğretmenlerimiz, okul müdürlerimiz, yarınların umudu öğrencilerimiz; tüccarlarımız; sanayicilerimiz; bilumum meslek erbaplarımız; eli nasırlı işçilerimiz ve tümüyle İzmirli hemşerilerimiz: Bu ihmalkarlığı İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sayın Tunç Soyer ve Konak Belediye Başkanımız Sayın Abdül Batur ile birlikte ve onların öncülüğünde düzeltmeliyiz. Bunu yaparken de İsmet İnönü Kültür Merkezi'nin lokasyonunu da ismine layık bir yerde tespit etmeliyiz" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı olan İsmet İnönü Kültür Merkezi, seminer, tiyatro, konser ve konferansların verildiği, ulusal ve uluslararası organizasyonlara da uygun görülen bir sanat merkezidir.

İsmet İnönü adına ve günümüze yakışmayan sanat merkezini modern çağın aydınlığına çıkarmak, bir İzmirli olarak hepimizin görevidir. Bu projeyi desteklemek ve takibini yapmak, yine bir İzmirli olarak vazifemiz. Türkiye Cumhuriyeti 2.nci Cumhurbaşkanı İzmir'li İsmet İnönü ismine layık olmayan külliye için bir an önce yetkililerin harekete geçme zamanı geldi ve geçiyor. Sanat Merkezinin, konumuna layık mimari bir proje ile şehre göz dolduracak oluşumun içine girmesi mutluluk verecektir.  En nihayetinde yarım yamalak bir yapı olması hem üzücü, hem de düşündürücüdür.
Gazate4.com'un usta kalemi, duayen, büyük üstad, düşünür, çevirmen Sayın Sungur Pamir ve Gazate4.com Genel Yayın Yönetmeni Yakup Uykutalp'ın, İzmir için, kültür için, sanat için, ulusal ve uluslararası alanda, anlam ve önemi büyük olan bir başlatıdır. Bu projeyi desteklemek, takip etmek başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer, Konak Belediye Başkanı Sayın Abdül Batur olmak üzere İzmir halkı sorumluluğundadır. Bu kültür merkezini yeniden projelendirerek, Atatürk'ün silah arkadaşı, Türkiye Cumhuriyeti 2.nci Cumhurbaşkanı, devlet adamı İsmet İnönü'nün adına yakışır hale getirmek bir vazifedir. 

Saygılarımızla

 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İnci Güçer
    4 ay önce
    Harika bir haber! İzmirimiz' e hayırlı uğurlu olsun. Girişiminiz çok anlamlı, tebrik ederim