Categories Meksika

Soru: Meksika Vizesi Ne Kadar?

Pasaport fotokopisi (ilk ve son sayfa) (A4 ebatında olmalıdır) Vize ücreti (44 USD) TAM ve NAKİT olarak Konsolosluğumuza randevu gününde teslim edilmelidir.

Meksika vizesi nasıl alınıyor?

Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

 1. Meksika Konsolosluğu elektronik Meksika vizesi işlemleri için gerçekleştirilecek başvurular Meksika Konsolosluğu resmi sitesi elektronik Meksika vize başvuru sayfasından yapılmaktadır.
 2. Meksika Konsolosluğu online Meksika vizesini 30 gün konaklamalı ve tek girişli olarak onaylamaktadır.

Meksika vizesi kaç gün?

Meksika Elektronik vizesi ile 30 gün içerisinde ülkeye sadece tek giriş yapabilir ve en fazla 180 gün ülkede konaklanabilir. Turistik, ticari, transit, eğitim, dini amaçlı ya da gazeteci olarak seyahat etmek isteyenler sadece 180 gün kalma süreli Meksika elektronik vizelerini almaları gerekmektedir.

Meksika Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?

Hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımız vizeye tabidirler. Diplomatik pasaport sahibi Meksika vatandaşları, 90 güne kadar ikamet süreli turistik veya resmi amaçlı seyahatlerinde ve ülkemizden transit geçişlerinde vizeden muaftırlar.

Meksika vizesi nasıl alınır 2021?

Meksika Vizesi İçin Gereken Evraklar

 1. 4 adet gözlüksüz fotoğraf.
 2. Davet mektubu.
 3. Banka hesap cüzdanı
 4. Seyahat rezervasyon bilgileri.
 5. Seyahat ve sağlık sigorta poliçeleri.
 6. Pasaportun en az 6 aylık süreye sahip olması
You might be interested:  FAQ: Meksika Hangi Kuşakta?

Türkiye’den Meksika’ya nasıl gidilir?

Meksika ‘ya Türkiye ‘ den direkt uçuş bulunmuyor ama aktarmalı uçuşlarla hem Mexico City hem de Cancun, Guadalajara, Monterrey ve Tijuana gibi turistik şehirlere yaklaşık 18 saatlik bir uçak yolculuğuyla ulaşmanız mümkün.

Meksika online vize nasıl alınır?

Turizm, iş, eğitim, gazetecilik ya da transit geçiş gibi sebeplerle Meksika ‘ya seyahat edecek Bordo ( umumi) pasaporta sahip Türk vatandaşları, sadece havayoluyla seyahat etmek kaydıyla 30 gün süreli tek girişli vizelerini http://inm.gob.mx/index.php/page/Inicio_Autorizacion_Electronica/tr.html üzerinden harçsız e- vize

Meksika vizesi ile hangi ülkelere gidilir?

Meksika vatandaşları Avrupa Birliği üyesi ülkelerine (28 ülke ), Kanada ve Yeni Zelanda’ya vizesiz seyahat edebilmektedirler.

Meksika’ya gitmek için ne gerekiyor?

Meksika Turist Vizesi Online Başvuru İçin Gerekli Evraklar

 • Vize talep formu.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Biyometrik fotoğraf.
 • Pasaport (En az 6 ay geçerliliği olmalı)
 • Pasaport fotokopisi (İlk ve son sayfa taranmalı)

Meksika tehlikeli mi?

Cinayet oranı en yüksek olan ülkeler sıralamasında 2017’den bu yana ilk sırada yer alan Meksika, bu yıl da listede birinci. Rapora göre dünyanın en tehlikeli şehri her 100 bin kişide 109,38 cinayet oranıyla Celaya. Dünyanın en tehlikeli ilk 6 şehrine ev sahipliği yapan Meksika ‘nın ilk 50’de 18 şehri bulunuyor.

Meksika için vize gerekli mi?

Meksika vize rejimi kapsamında T.C. Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Aynı şekilde Diplomatik Pasaport (Kırmızı) hamilleri ise vizeden muaftır. Meksika’ya uçak ile seyahat ettiğiniz sürece elektronik vizeniz ile ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Meksika vatandaşı nasıl olunur?

Meksika Vatandaşlık Hakkı Kazanma Şartları

 1. Meksika ‘da 5 yıl boyunca ikamet edenler vatandaşlığa kabul için başvurabilirler.
 2. Meksika vatandaşı biriyle 2 yıl evli olan ve Meksika ‘da ikamet edenler vatandaşlığa kabul için başvurabilirler.
You might be interested:  Hızlı Cevap: Meksika Hangi Ülkede?

Amerika vize veriyor mu?

ABD vizeleri yalnızca bir Amerikan Büyükelçiliği veya Konsolosluğu tarafından verilebilir. Vize, sahibine Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etme ve giriş yapma izni talep etme hakkı sağlar. ABD’de “Göçmen olmayan vizeler” ve “Göçmen vizeler” olmak üzere iki vize türü uygulaması mevcuttur.

Amerika vizesi ile Meksika’ya gidilir mi?

Geçerli ABD vizesi olan vatandaşlarımızın Meksika ‘ya Meksika vizesi olmadığı halde girebilecekleri Meksika makamlarınca bildirilmiştir. ABD vizesi olmayan vatandaşlarımız Meksika ‘ya gitmeden önce Meksika vizesi almak zorundadırlar.

Meksika uçakla kaç saat?

türkiye ile meksika Arası Uçakla 16 saat 51 dakika sürmektedir. türkiye – meksika arasındaki uçuş mesafesi 11800 km dir. 11800 kilometrelik yol direkt uçuş ile ortalama olarak 700 km/h hızla giden bir yolcu uçağı ile yaklaşık 16 saat 51 dakika zaman almaktadır. Aktarmalı uçuşlarda bu süre biraz daha artabilmektedir.

Meksika Ne zaman gitmeli?

Pasifik ve Karayipler kıyıları Kasım-Şubat arası dönemde de sıcak ve güneşlidir. Pek çok Avrupalı turist bölgeyi bu dönemde ziyaret etmektedir, çünkü Haziran-Ağustos arası dönem oldukça sıcak ve nemli yaşanır. Ülkeyi ziyaret etmek için en ideal dönem yağışların son bulduğu Ekim-Kasım arası dönemdir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *