Categories Meksika

Okuyucular soruyor: Meksika Ya Nasıl Gidilir?

Nasıl Gidilir? Meksika‘ya Türkiye’den direkt uçuş bulunmuyor ama aktarmalı uçuşlarla hem Mexico City hem de Cancun, Guadalajara, Monterrey ve Tijuana gibi turistik şehirlere yaklaşık 18 saatlik bir uçak yolculuğuyla ulaşmanız mümkün.

Meksika Türkiye’den vize istiyor mu?

Hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımız vizeye tabidirler. Diplomatik pasaport sahibi Meksika vatandaşları, 90 güne kadar ikamet süreli turistik veya resmi amaçlı seyahatlerinde ve ülkemizden transit geçişlerinde vizeden muaftırlar.

Meksika için vize gerekli mi?

Meksika vize rejimi kapsamında T.C. Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Aynı şekilde Diplomatik Pasaport (Kırmızı) hamilleri ise vizeden muaftır. Meksika’ya uçak ile seyahat ettiğiniz sürece elektronik vizeniz ile ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Meksika’ya gitmek için ne gerekiyor?

Meksika Turist Vizesi Online Başvuru İçin Gerekli Evraklar

 • Vize talep formu.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Biyometrik fotoğraf.
 • Pasaport (En az 6 ay geçerliliği olmalı)
 • Pasaport fotokopisi (İlk ve son sayfa taranmalı)

Meksika vize ücreti ne kadar?

Pasaport fotokopisi (ilk ve son sayfa) (A4 ebatında olmalıdır) Vize ücreti (44 USD) TAM ve NAKİT olarak Konsolosluğumuza randevu gününde teslim edilmelidir.

Meksika online vize nasıl alınır?

Turizm, iş, eğitim, gazetecilik ya da transit geçiş gibi sebeplerle Meksika ‘ya seyahat edecek Bordo ( umumi) pasaporta sahip Türk vatandaşları, sadece havayoluyla seyahat etmek kaydıyla 30 gün süreli tek girişli vizelerini http://inm.gob.mx/index.php/page/Inicio_Autorizacion_Electronica/tr.html üzerinden harçsız e- vize

You might be interested:  Sık sorulan: Meksika Hangi Ülkeye Komşu?

Meksika turist vizesi nasıl alınır?

Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

 1. Meksika Konsolosluğu elektronik Meksika vizesi işlemleri için gerçekleştirilecek başvurular Meksika Konsolosluğu resmi sitesi elektronik Meksika vize başvuru sayfasından yapılmaktadır.
 2. Meksika Konsolosluğu online Meksika vizesini 30 gün konaklamalı ve tek girişli olarak onaylamaktadır.

Meksika hangi ülkelerden vize istiyor?

Geçerli bir Amerika Birleşik Devletleri vizesi sahibi veya Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya, Birleşik Krallık ve Schengen Bölgesini oluşturan ülkelerin daimi sakinleri (oturma izni olanlar), vize gerekmeden Meksika ‘yı ziyaret edebilirler.

Meksika vatandaşları hangi ülkelere vizesiz gidebilir?

Meksika pasaportu resmî bir kimlik ve Meksika vatandaşlığının kanıtıdır. Meksika vatandaşları Avrupa Birliği üyesi ülkelerine (28 ülke ), Kanada ve Yeni Zelanda’ya vizesiz seyahat edebilmektedirler.

Bali için vize gerekli mi?

Endonezya’yı ziyaret edecek olan Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus( Bordo), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri 30 güne kadar olan ziyaretleri için vize istenmemektedir. Ancak bu uygulama esasen kapı vizesi şeklinde gerçekleşmektedir.

Türkiye Meksika uçakla kaç saat?

türkiye ile meksika Arası Uçakla 16 saat 51 dakika sürmektedir. türkiye – meksika arasındaki uçuş mesafesi 11800 km dir. 11800 kilometrelik yol direkt uçuş ile ortalama olarak 700 km/h hızla giden bir yolcu uçağı ile yaklaşık 16 saat 51 dakika zaman almaktadır. Aktarmalı uçuşlarda bu süre biraz daha artabilmektedir.

Meksika turist vizesi kaç günde çıkar?

Meksika vize başvuruları ortalama 2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Meksika Konsolosluğunun yoğun olduğu tarihlerde işlem süresi uzayabilmektedir.

Meksika vatandaşı nasıl olunur?

Meksika Vatandaşlık Hakkı Kazanma Şartları

 1. Meksika ‘da 5 yıl boyunca ikamet edenler vatandaşlığa kabul için başvurabilirler.
 2. Meksika vatandaşı biriyle 2 yıl evli olan ve Meksika ‘da ikamet edenler vatandaşlığa kabul için başvurabilirler.
You might be interested:  FAQ: Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

Vize hangi ülkelerde yok?

Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri

 • Andorra. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Arnavutluk. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Azerbaycan. Avrupa. Kapıda Vize. 30 gün.
 • Belarus-Beyaz Rusya. Avrupa. Vizesiz. 30 gün.
 • Bosna-Hersek. Avrupa. Kapıda Vize. 120 gün.
 • Gürcistan. Avrupa. Vizesiz. 365 gün.
 • KKTC. Avrupa. Vizesiz. Serbest Dolaşım.
 • Karadağ Avrupa. Vizesiz. 90 gün.

Amerika vizesi ile Meksika’ya gidilir mi?

Geçerli ABD vizesi olan vatandaşlarımızın Meksika ‘ya Meksika vizesi olmadığı halde girebilecekleri Meksika makamlarınca bildirilmiştir. ABD vizesi olmayan vatandaşlarımız Meksika ‘ya gitmeden önce Meksika vizesi almak zorundadırlar.

Brezilya için vize gerekiyor mu?

Brezilya ‘ya Gitmek İçin Gerekli Evraklar Brezilya 2004 yılından itibaren Türk Vatandaşlarına vize uygulamasını kaldırmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Brezilya ziyareti için 1 yıl içerisinde 90 gün süre şartıyla vize almalarına gerek bulunmamaktadır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *