Categories Ispanya

Soru: Ispanya Vatandaşlığı Nasıl Olunur?

Vatandaşlığa hak kazanmak için, yılda en az 183 gün olmak üzere, 10 yıl süreyle İspanya‘da yaşadığınızı ispatlamanız gerekmektedir. Satın aldığınız gayrimenkulü veya gayrimenkulleri, vatandaşlık alıncaya kadar elinizde tutulmanız gerekmektedir.

Ispanya çifte vatandaşlık veriyor mu?

İspanya farklı ülkeden olan kişilere vatandaşlık verme konusunda oranları düşük olan ülkelerden biridir. İspanya vatandaşlık verdiği takdirde, çifte vatandaşlık kabul eden bir ülke olmaması nedeni ile var olan diğer vatandaşlıktan çıkılması gerekiyor.

Ispanya’da nasıl vatandaşlık alınır?

İspanya ‘da sürekli oturma izni elde etmek için 5 yıl süresince yılın 183 gününü İspanya ‘da geçirmek gerekmektedir. İspanyol vatandaşlığına başvurulabilmek için yılın 183 gününü İspanya ‘da geçirmek şartıyla 10 sene İspanya ‘da bulunmak ve İspanyolca sınavında başarılı olmak gerekmektedir.

Hangi ülkenin vatandaşı olmak daha kolay?

Aslında, herkes için çifte vatandaşlık ve değerli bir ikinci pasaport almak mümkündür. İşte size bu fırsatı sunacak en kolay vatandaşlık veren ülkelerden bazıları: Portekiz, Malta, Kıbrıs, Dominika, St.Kitts, Antigua & Barbuda…

Yabancı ülke vatandaşlığı nasıl kazanılır?

Bu 3 yılın en az 18 ayını ülke sınırları içinde geçirmeniz gerekiyor. Bu süre zarfında da aynı kişiyle evli kalıyorsunuz. Yaşınızın 18’den büyük olması gerekiyor. Vatandaşlığa başvurduğunuz eyalette en az 3 aydır ikamet ediyor olmalısınız.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Ispanya Vizesi Nasıl Alabilirim?

Italya çifte vatandaşlık veriyor mu?

İtalya ‘da 5 Aralık 1992’de yürürlüğe giren Vatandaşlık Yasasına göre İtalya vatandaşı olmayanlara çifte vatandaşlık alma hakkı tanınmaktadır. İtalyan vatandaşlığı kan bağı ülkesine dayalı olarak her iki ebeveyni de İtalyan olanların çocuklarını İtalya vatandaşı olarak kabul eder.

Ispanya kaç yılda vatandaşlık veriyor?

Vatandaşlık başvurusunu, kalıcı oturum izni aldıktan 5 yıl sonra yapabilirsiniz. Bu da, ilk yatırımınızı yaptıktan 10 yıl sonra başvuru yapabileceğiniz anlamına gelir. Vatandaşlığa hak kazanmak için, yılda en az 183 gün olmak üzere, 10 yıl süreyle İspanya ‘da yaşadığınızı ispatlamanız gerekmektedir.

Hangi ülke ev alınca vatandaşlık veriyor?

İspanya. İspanya’da oturum izni almak için 160 bin Euro değerinde ev satın almak yeterli oluyor. Ülkede ev alan yabancı yatırımcılar aynı zamanda Avrupa’ya vizesiz seyahat edebilme avantajına sahip oluyor. Gayrimenkul satın aldıktan sonra İspanya’da 10 yıl ikamet ederseniz vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz.

Norveç vatandaşı olmak için ne yapılmalı?

Norveç Vatandaşlık Başvurusu ve Şartları

 1. Son 10 yıl içerisinde en az 7 yıl boyunca Norveç ‘te yasal yollardan ikamet etmiş olmak.
 2. Norveç vatandaşı olan biriyle Norveç `te birlikte yaşam ve evlilik süresinin toplamı en az 7 yıl olması suretiyle evli kalmak.
 3. Belirlenen koşullara uygun şekilde Norveç `e yatırım yapmış olmak.

Ispanya çalışma izni nasıl alınır?

İstenen izin şartları için başvurunun, iş akdini yapmış olan işveren tarafından yapılması istenir. Yabancı uyruklu bir vatandaş İspanya ‘ya geldiği zaman Sosyal Sigortalar Sistemine giriş yaptırması gerekmektedir. Ayrıca en geç 30 gün içerisinde yabancılar şubesine gidilerek oturum kartı alınmalıdır.

Hangi ülkeye yerleşmek daha kolay?

İşte en kolay oturum alınacak ülkeler listesi!

 • 10 – YUNANİSTAN OTURMA İZNİ Yunanistan’da oturum izni almakoldukça kolay.
 • 9 – MONACO OTURMA İZNİ
 • 8 – JERSEY ADASI OTURMA İZNİ
 • 7 – BİRLEŞİK KRALLIK OTURMA İZNİ
 • 6 – LETONYA OTURMA İZNİ
 • 4 – MALTA OTURMA İZNİ
 • 3 – PORTEKİZ OTURMA İZNİ
You might be interested:  Soru: Ispanya Iç Savaşını Kim Kazandı?

Türkiye çifte vatandaşlığa izin veriyor mu?

Türkiye, birden fazla vatandaşlığa izin veren ülkeler arasında yer alıyor. Çifte vatandaş olmak için istenen belgelerin sağlaması şartıyla Türkiye çifte vatandaşlığa sıcak bakan ülkeler arasında yer alıyor.

Fin vatandaşı nasıl olunur?

Finlandiya vatandaşlığını başvurarak alabilmek için:

 1. Güvenilir bir şekilde kimliğinizi belirtebilmeniz.
 2. En az 18 yaşında ya da evli olmanız.
 3. Finlandiya ‘da yeterince uzun yaşamış olmanız, şart koşulmuş uzunluk durumunuza bağlıdır ama genelde bu zaman en az 4-7 senedir.
 4. Suç işlememiş olmanız.

AB vatandaşlığı üye ülke vatandaşlarına hangi hakları sağlar?

AB Vatandaşlığının Sağladığı Haklar

 • AB üye ülkelerinde serbest dolaşım ve ikamet hakkı
 • İkamet edilen üye ülkede yerel seçimlerde ve Avrupa Parlamentosu seçimlerinde oy verme ve seçilme hakkı
 • Üçüncü bir ülkede diplomatik korunma hakkı
 • Ulusal kimlikten dolayı herhangi bir ayrımcılığa uğramama güvencesi.

3 ülke vatandaşlığı nedir?

Çok vatandaşlık, çift vatandaşlık, çoklu vatandaşlık veya çifte vatandaşlık, bir kişinin eşzamanlı olarak bu ülkelerin yasalarına göre birden fazla ülkenin vatandaşı olarak kabul edildiği vatandaşlık statüsüdür. Bir kişinin milliyetini veya vatandaşlık statüsünü belirleyen uluslararası bir sözleşme yoktur.

Çifte vatandaşlar türkiyede ne kadar kalabilir?

Cevap: Türkiye Gümrük Bölgesi dışında yerleşik Türk vatandaşı, çifte vatandaş veya mavi kart sahibi kişilerin (emekliler dahil) taşıtları Türkiye’de 730 güne kadar kalabilir. Soru: Yabancılara ait taşıtlara da 730 gün süre verilecek mi?

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *