Categories Ispanya

FAQ: Ispanya Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Vatandaşlığa hak kazanmak için, yılda en az 183 gün olmak üzere, 10 yıl süreyle İspanya‘da yaşadığınızı ispatlamanız gerekmektedir. Satın aldığınız gayrimenkulü veya gayrimenkulleri, vatandaşlık alıncaya kadar elinizde tutulmanız gerekmektedir.

Ispanya’da nasıl vatandaşlık alınır?

İspanya ‘da sürekli oturma izni elde etmek için 5 yıl süresince yılın 183 gününü İspanya ‘da geçirmek gerekmektedir. İspanyol vatandaşlığına başvurulabilmek için yılın 183 gününü İspanya ‘da geçirmek şartıyla 10 sene İspanya ‘da bulunmak ve İspanyolca sınavında başarılı olmak gerekmektedir.

Ispanya oturma izni nasıl alınır?

Golden Visa başvurusunun değerlendirilmesinde en temel şartı, değeri en az €500.000,00 olan bir gayrimenkul yatırımında bulunmaktır. Bu yatırım karşılığında İspanya’da oturum ve çalışma izninin yanı sıra başvurucuya eğitim görme ve Schengen ülkelerinde serbest dolaşma hakkı da tanınmaktadır.

Ispanya çifte vatandaşlık veriyor mu?

İspanya farklı ülkeden olan kişilere vatandaşlık verme konusunda oranları düşük olan ülkelerden biridir. İspanya vatandaşlık verdiği takdirde, çifte vatandaşlık kabul eden bir ülke olmaması nedeni ile var olan diğer vatandaşlıktan çıkılması gerekiyor.

Ispanya çalışma izni nasıl alınır?

İstenen izin şartları için başvurunun, iş akdini yapmış olan işveren tarafından yapılması istenir. Yabancı uyruklu bir vatandaş İspanya ‘ya geldiği zaman Sosyal Sigortalar Sistemine giriş yaptırması gerekmektedir. Ayrıca en geç 30 gün içerisinde yabancılar şubesine gidilerek oturum kartı alınmalıdır.

You might be interested:  Sık sorulan: Ispanya Ya Gitmek Için Ne Gerekli?

Ispanya kaç yılda vatandaşlık veriyor?

Vatandaşlık başvurusunu, kalıcı oturum izni aldıktan 5 yıl sonra yapabilirsiniz. Bu da, ilk yatırımınızı yaptıktan 10 yıl sonra başvuru yapabileceğiniz anlamına gelir. Vatandaşlığa hak kazanmak için, yılda en az 183 gün olmak üzere, 10 yıl süreyle İspanya ‘da yaşadığınızı ispatlamanız gerekmektedir.

En kolay vatandaşlık hangi ülkeden alınır?

Aslında, herkes için çifte vatandaşlık ve değerli bir ikinci pasaport almak mümkündür. İşte size bu fırsatı sunacak en kolay vatandaşlık veren ülkelerden bazıları: Portekiz, Malta, Kıbrıs, Dominika, St.Kitts, Antigua & Barbuda…

Ispanya nasıl ev alınır?

İspanya ‘da ev satın alma aşamalarında noterden onay almak büyük önem taşır. İspanya ‘ dan Ev Almak İstiyorum

 1. Suç kaydınız olmamalı.
 2. Ülkede geçerli olan sağlık sigortanız olmalı.
 3. Ülkede kaldığınız süre boyunca geçinebileceğinizi gösteren belgeleriniz olmalı.
 4. Daha önceden reddedilmiş bir Schengen vize başvurunuz olmamalı.²

Hangi ülke ev alınca vatandaşlık veriyor?

İspanya. İspanya’da oturum izni almak için 160 bin Euro değerinde ev satın almak yeterli oluyor. Ülkede ev alan yabancı yatırımcılar aynı zamanda Avrupa’ya vizesiz seyahat edebilme avantajına sahip oluyor. Gayrimenkul satın aldıktan sonra İspanya’da 10 yıl ikamet ederseniz vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz.

Hangi ülke oturma izni veriyor?

Avrupa Birliği (AB) üyesi olan veya olmayan ülkeler arasında kararsız kalıyorsanız, yurtdışında ev alana oturma izni veren ülkeler ve şartlarına gelin birlikte bakalım.

 • ALMANYA. •
 • İNGİLTERE. •
 • 3. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ (ABD)
 • DOMİNİK CUMHURİYETİ
 • İRLANDA.
 • İSPANYA.
 • 7. KANADA.

Italya çifte vatandaşlık veriyor mu?

İtalya ‘da 5 Aralık 1992’de yürürlüğe giren Vatandaşlık Yasasına göre İtalya vatandaşı olmayanlara çifte vatandaşlık alma hakkı tanınmaktadır. İtalyan vatandaşlığı kan bağı ülkesine dayalı olarak her iki ebeveyni de İtalyan olanların çocuklarını İtalya vatandaşı olarak kabul eder.

You might be interested:  Soru: Ispanya Hangi Halife Zamanında Fethedildi?

Ingiliz vatandaşlığı kaç para?

İngiltere girmek de, İngiltere ‘de yaşamak da çok pahalı. Vatandaşlık şartları ise korkutucu. 5 yıl boyunca her yıl 1 milyon poundluk yatırım yaparak vatandaşlığı almanız mümkün.

Çifte vatandaş olmak için ne gerekiyor?

Çifte vatandaşlık almak isteyen kişiler bizzat kendileri ya da bu işi yapan hukuk büroları aracılığıyla ülkelerin Adalet, Dışişleri ya da İçişleri Bakanlıkları veya konsolosluklara başvuracak. Başvuru yaparken, gerekli belgelerin tercümesi yapılmış ve noter tasdikli olması gerekiyor.

Ispanya çalışma vizesi kaç günde çıkar?

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? İspanya vizesi ortalama olarak 3-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre İspanya Konsolosluğu resmi tatil günlerini ve yabancı ülke vatandaşlarının vize başvuruları için geçerli değildir.

Kanada çalışma izni nasıl alınır?

Daimi Kanada çalışma izni almak için programlar Federal Yetenekli İşçi Programına dahil olabilmeniz için toplam 100 puan eden 6 kriterden en az 67 puan almanız gerekmektedir. Bu kriterler İngilizce ve/veya Fransızca becerileri, eğitim, iş deneyimi, yaş, geçerli bir iş teklifi ve adapte olabilirliktir.

Ispanya D tipi vize nedir?

D tipi Vize; Ulusal vize kategorisindeki 90 gün üzere kalışlar için geçici oturum izni olarak verilen izinlerdir. D tipi Vizeler; İspanya Çalışma Vizesi; İspanya ‘daki bir şirket ile anlaşan ve şirketin personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin alması gereken vizedir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *