Categories Dubai

Okuyucular soruyor: Dubai Transit Vize Nasıl Alınır?

Dubai transit vizesi, elektronik olarak yapılabilir ancak başvuru işlemleri, bireysel olarak yapılamaz. Vize başvurularının, Birleşik Arap Emirlikleri göçmenlik bürolarına veya yetki verilmiş acentelere yapılması gerekir. Transit vizesi başvurusu yaptıktan sonra sonuç pasaporta işlenmez.

Dubai Türklerden transit vize istiyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 24 saati aşmamak ve Dubai Uluslarasası Havalimanı’dan çıkmamak şartıyla seyahat eden yolcuların transit vize almaya ihtiyaçları yoktur. Dubai transit vize tek girişli bir vize türüdür.

Birleşik Arap Emirlikleri vize istiyor mu?

Yolcular transit uçuşları esnasında terminal değişikliği yaptığı durumlarda da transit vize istenmektedir. 24 saati aşmamak ve Birleşik Arap Emirlikleri Havalimanı’ndan çıkmamak koşuluyla seyahat eden yolcuların transit vize almalarına gerek yoktur. BAE transit vize tek girişli bir vize türüdür.

Abu Dhabi transit vize istiyor mu?

Transit Vize için Abu Dabi Havaalanı üzerinden seyahat etmek zorunlu mu? Evet. SADECE Abu Dabi Havaalanı’ndan geçerek başka varış noktalarına seyahat ediyorsanız Transit Vize ‘ye başvurabilirsiniz.

Dubai vize istiyor mu?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine. Umuma Mahsus pasaportlar vizeye tabidir. Vizeler Ankara’daki BAE Büyükelçiliğinden, İstanbul’daki BAE Başkonsolosluğundan veya iki ülke arasında seferleri bulunan havayolları tarafından temin edilebilmektedir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Dubai Den Ne Alınır?

Vize hangi ülkelerde yok?

Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri

 • Andorra. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Arnavutluk. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Azerbaycan. Avrupa. Kapıda Vize. 30 gün.
 • Belarus-Beyaz Rusya. Avrupa. Vizesiz. 30 gün.
 • Bosna-Hersek. Avrupa. Kapıda Vize. 120 gün.
 • Gürcistan. Avrupa. Vizesiz. 365 gün.
 • KKTC. Avrupa. Vizesiz. Serbest Dolaşım.
 • Karadağ Avrupa. Vizesiz. 90 gün.

Dubai gitmek için ne gerekli?

Dubai Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • Vize basvuru formu.
 • Emirates rezarvasyon numarasi veya fotokopisi.
 • Renkli Pasaport fotokopisi (resimli sayfa, gecerlilik suresini gosteren sayfa ve en son sayfa )
 • Şirket yazisi ( Gidis tarihini ve sebebini belirten )
 • İsme kayitli cep veya ev telefonu faturasi.

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi nasıl alınır?

Birleşik Arap Emirlikleri Online Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

 1. Sisteme renkli olarak taranmış Nüfus Cüzdan Fotokopisi.
 2. Sisteme renkli olarak taranmış minimum 6 ay daha geçerliliği olan Pasaport Fotokopisi.
 3. Birleşik Arap Emirliği vizesi için yatırılan ücretin banka dekontu.

Birleşik Arap Emirlikleri hangi ülkelerden vize istemiyor?

Kıbrıs, Mısır, Kazakistan, Meksika, Fas, Polonya, Rusya, Seyşeller, Tunus, Türkiye, Birleşik Krallık diplomatik veya resmi pasaport hamilleri ve Vietnam ve Çin ve Ürdün diplomatik pasaport sahiplerinde vize gerekmez.

Dubai vize ücreti ne kadar?

30 Günlük – Tek Girişli vize ücreti: 1.319 TL / (147 USD)’dir. 30 Günlük – Çok Girişli vize ücreti: 3.532 TL / (393 USD)’dir. 90 Günlük – Tek Girişli vize ücreti: 4.197 TL / (467 USD)’dir. 90 Günlük – Çok Girişli vize ücreti: 6.435 TL / (716 USD)’dir.

Katar aktarmalı uçuşlarda vize gerekli mi?

Katar ‘da 96 saati kapsayan bir transit vize uygulaması başlatıldı. 5 saatten fazla süren aktarmalarda, yolcular ücretsiz vize talebinde bulunabilecek.

Vizesiz kaç ülke var?

Böylelikle Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları, toplam 111 ülkeye vizesiz ya da kapıda vize alarak seyahat edebilmektedirler. 147 ülke ise hususi pasaport ve Hizmet Pasaportu sahiplerine vize uygulamazken 9 ülke kapıda vize vermektedir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Dubai Hediyelik Eşya Ne Alınır?

Dubai vize başvurusu nasıl yapılır?

Dubai Turistik Vizesi online olarak alınır ve bu nedenle pasaportun üzerine basılmaz. Online bir başvuru süreci olduğu için Türkiye’nin her yerinden başvuru yapılabilmektedir. Yapılacak olan seyahat türüne göre uygun olan Dubai Turistik Vize başvuru formu doldurulur.

Dubai vize işlemleri kaç gün sürer?

En az 1 ila 4 iş gününde vizeli veya vizesiz olarak sonuçlanıyor. 7 Gün 24 Saat başvuru yapabilirsiniz. Cuma ve Cumartesi alınan başvurular en erken Pazar günü işleme alınır.

Dubai vize almak zor mu?

Dubai vizesi bir e-vizedir. Pasaport görüntüsü, fotoğraf ve gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu ile Dubai vizesi online ortamda başvuru yapılarak kolayca alınabilir. Dubai vizesini en zor Irak, İran, Filistin, Yemen ve Suriye vatandaşları almaktadır.

Dubai vize vermiyor mu?

Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri): Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik (Siyah pasaport), Hizmet (Gri pasaport) ve Hususi Pasaport (Yeşil pasaport) sahipleri ise, Birleşik Arap Emirlikleri’ne yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *