Categories Dubai

FAQ: Dubai De Ne Zaman Denize Girilir?

Her mevsim sıcak olan Dubai‘de size göre kış ortasında gitsenizde denize girebiliyorsunuz.

Dubai tatil sezonu ne zaman?

Yaz aylarında inanılmaz sıcak olan bu topraklar için en ideal tatil zamanı Ekim – Nisan ayları.

Kışın nerede denize girilir?

KIŞIN DENİZE GİRİLECEK YERLER

 • Cayo Coco / Küba. Tropikal bir sahilde tatilinizi gerçekleştirmek ve kışın denize girmek istiyorsanız, burası tam size göre bir yer.
 • Goa / Hindistan.
 • Samui Adası / Tayland.
 • Gambiya.
 • Seyşeller.
 • Cape Town.

Dubai kışın kaç derece?

Çöl iklimine sahip olan kentin yazın ortalama sıcaklığı 41 derecedir hatta ağustos ayında 50 dereceyi bulur. Kış aylarında ise sıcaklık ortalaması 17 derece civarlarında seyreder fakat çöl ikliminden dolayı gece ve gündüz sıcaklık farkı fazladır.

Ocak ayında Dubai kaç derece?

Serin mevsim 3,1 ay uzunluğundadır ve 3 Aralık tarihinde başlayıp 5 Mart tarihine kadar sürer, günlük ortalama yüksek sıcaklık 27°C altındadır. Dubai bölgesindeki en soğuk ay Ocak ayıdır; bu ayda ortalama düşük sıcaklık 14°C iken yüksek sıcaklık 24°C düzeyindedir.

Dubai’ye hangi tarihlerde gidilir?

Hatta ortalama olarak Dubai ‘ ye yılda beş gün yağmur yağar. Bu nedenlerle Dubai ‘ ye gitmek için en uygun zaman Kasım ve Mayıs ayları arasıdır. Eğer yaz aylarında Dubai ‘ yi ziyaret etmek isterseniz aşırı sıcaklar konusunda dikkatli olmalısınız. Şimdiye kadar ölçülen en yüksek sıcaklık 2002 yılında 52 derecedir.

You might be interested:  Soru: Dubai Nereye Bağlı?

Dubai vize ücreti ne kadar?

30 Günlük – Tek Girişli vize ücreti: 1.319 TL / (147 USD)’dir. 30 Günlük – Çok Girişli vize ücreti: 3.532 TL / (393 USD)’dir. 90 Günlük – Tek Girişli vize ücreti: 4.197 TL / (467 USD)’dir. 90 Günlük – Çok Girişli vize ücreti: 6.435 TL / (716 USD)’dir.

Kisin Türkiye’de nereye gidilir?

Türkiye ‘de Kışın Gezilecek En Güzel 20 Yer

 • Türkiye ‘de Kışın Nereler Gezilir?
 • Fethiye.
 • Uludağ
 • Yedigöller.
 • Ayder Yaylası
 • Kapadokya.
 • Palandöken.
 • Sapanca ve Maşukiye.

Antalyada kışın denize girilir mi?

Antalya – Side ve Alanya Yabancı turistlerin her daim ilgisini çeken bölge, Side gibi kış aylarında da deniz sıcaklığının makul oluşuyla denize girilebilen yerler arasında gösteriliyor. Hatta pek çok kişi bölgeyi yaz aylarının kalabalık oluşu sebebiyle daha çok kış aylarında tercih edebiliyor.

Antalyada kaç ay denize girilir?

Antalya ‘da Mayıs’tan Ekim sonuna kadar denize giriliyor, bizim önerimiz hem boğucu sıcaklardan, hem de kalabalıklardan kaçmak adına yaz ayları yerine sezon sonu ya da başında gelmeniz.

Dubai en soğuk kaç derece?

Sıcaklık grafiği Dubai Ocak ayında ortalama sıcaklık 19.4 °C olup yılın en düşük ortalamasıdır.

Dubai’de Aralık ayında denize girilir mi?

Dubai modern görüntüsünün altında hala bir takım katı kuralları bırakmamış. Her mevsim sıcak olan Dubai ‘de size göre kış ortasında gitsenizde denize girebiliyorsunuz. Bunun için en güzel sahil şeridi Jumeirah bölgesi. Burada meşhur Jumeirah Plajı var.

Dubai neden sıcak?

Dubai sıcak çöl iklimine sahiptir. Dubai yazları sıcaklığının yanı sıra aşırı yüksek nem oranına sahip olması ile bilinir.

Eylul ayinda Dubai kac derece olur?

Genellikle ilk hafta Eylül sıcak olduğunu. Dubai Eylül içinde deneyimleri tropic gün. Genellikle sıcaklık 39℃ dalgalanmalar ve Rüzgar hafif meltem olduğunu.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *