Damla Hancıoğlu"İnceden" Minyatür Sergisi

Damla Hancıoğlu"İnceden" Minyatür Sergisi

Damla Hancıoğlu
16 Mart 2020 - 10:21

Damla Hancıoğlu "İnceden" Minyatür Sergisi 20 Mart 2020 tarihine kadar İzmir Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde izleyicilere açık olacaktır. Minyatür ve tezhip çalışmaları yapan Damla Hancıoğlu kişisel sergisi sanat ve sanatsever tarafından yoğun ilgi gördü.İnanmış insanların dünyasında yaşıyoruz. Peki, inanmış insanların dünyasında yaşarken farklı dünyaları da yaşıyoruz öyle değil mi? İnanmak ya da inamamak, kişi ya da kişilerin düşüncesi farklıdır.Hz. Mevlana "Ya göründüğün gibi ol yada olduğun gibi görün" der. 


Evren herşeyi kabullendi.Teslimiyeti sundu. Evren, doğa ile birleşerek telimiyeti yaşatırken, insan/oğlu birbirine teslim oluyor. Birbirimize teslim oluyoruz. Yeraltında sular çekilmeye, buzullar erimeye başladı. Doğa için hiçbir önlem alınmadığı gibi, her yıl ormanlar cayır cayır yanıyor. Teslimiyet kavramı bu mudur? Hiç düşündünüz mü? Nereden geldik? Nereye gidiyoruz? 
İçselleştir/il/en dünyasıyla insan benmerkezciliği yenemiyor. Hayat ve yaşam insanı çıkmaza sokar. Kötülük bulaşıcıdr. 

Yakup Uykutalp " Fikirler oluşur, düşünceler değişir, zaman ise geçer." der.


En büyük eksik empati yapamamak. Karşımızdaki pencereden onların baktığı gibi göremiyoruz. Tabii ki haklısınız! Hızlı bir hayatın sirkülasyonu farklı cereyan ediyor diyebiliriniz. Yaşananların farkına varamadığımız gibi, neler yaşayacağımızı geç fark ediyoruz. Kendi dünyamızda yaşamaya devam ederken, potansiyel engelli olduğumuzu bile unutuyoruz. Geçmişi yaşadığımız gibi, geleceği yaşayacağımızın kesin gözüyle bakıyoruz. Ve geriye dönüp baktığımızda iş işten geçmiş oluyor, olacak. Dün'ün geleceği yoktur yarına garanti olmayacağı gibi. 


Eksik kalınan noktaı belirteyim. Toplum olarak sosyal projeler üzerine çalışaım. Bugünü yarına bırakmadan ertelemeyelim. Gelin, onların gözüyle bakalım hayata. Hayata sımsıkı sarılmaarına vesile olalım.


İnsanoğlunun sınır tanımayan bir evreni, engel tanımayan bir gerçeği vardır. Kişi ya da kişilerin değiştirebileceği şeylere ilgili, değiştiremediği konulara ilgili olmadığıdır. Çok şeyler öğrenilen hayat, beklentiler ve belirsizlikler söz konusu akla geliyor. Nerede hayat? Nerede yaşam? Nerede insan?Bazen düşüyorum, hem de çok. Ben nerede varım biliyor musunuz?
İnsan ruhuna dokunan her yerde


İnsanın en büyük düşmanı kaygı ve korkudur. Eğitim ve bilgiyi paylaşmayı bilmiyoruz. Beni geçecek korkusu var. Böyle düşünüldüğü müddetçe insan hayatını korku sarar ve hayatı kendisine zindan eder. Bugüne kadar içten davranışlar sergileyen birisine ni? Yoksa kaygı ve korku dolu bir yaşamı tercih eden birisiyle mi çalışmak, arkadaş ve dost olmak istersiniz? Kaygısız ve korkusuz bir dost hayatın tüm kapılarını açar. Güzel eserlerinden dolayı Damla Hancıoğlu'nu tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.https://www.gazete4.com/biyografi/damla-hancioglu/

https://www.gazete4.com/biyografi/damla-hancioglu/

YORUMLAR

  • 0 Yorum