Levent Buda

Levent Buda

Levent Buda kimdir, Alsancak, İGazeteci Yazar Levent Buda, Levent Buda İzmir, İzmirli doktor, İsviçre Zürih Homeopati Uzmanı, Levent Buda Evli mi, Levent Buda hangi burçtan, Levent Buda twitter, Levent Buda İnstagram, Homeopati uzmanı, Levent Buda Yazılar

Levent Buda,1966 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve İzmir Atatürk Lisesi sonrasında 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Sonrasında hekimlik hayatını büyük bir kısmını tatlı anılarla geçirerek, Devlet Kurumları’nda farklı seviyelerde çalıştı.Homeopati’yi öğrenmeye 2001 yılında başladı. 2002 yılında burslu olarak  Avrupa Homeopati Enstitüsüne kabul edildi ve 6 aşamalı Homeopati eğitimini 3 yılda tamamladı. Ardından aynı enstitünün Homeopati Eğitici Eğitimlerini, Klasik Homeopati Derneği’nin verdiği eğitimler sırasında tamamlayarak Homeopati Eğiticisi Ünvanı aldı.

Homeopati ile başladığı yolculuk sırasında önüne çıkan engeller ve hastalarından aldığı soruları cevaplama gerekliliği sonucu Fitoterapi öğrendi. Böylece Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin verdiği Fitoterapi kurslarını tamamladı. 2011 yılında Klasik Homeopati Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi. 2 yıl boyunca bu görevi yaptığı süre zarfında çok sayıda Homeopati Eğitimi ve uluslararası bir organizasyon olan Dünya Homeopati Günü 2012 yılı Dünya Kutlaması’nı organize etti.

Homeopati ile ilgilenmeye başladığı günden beri pek çok uluslararası & ulusal kongre ve eğitime katıldı, bolca sunum ve yayın yaptı. 2015 yılında ilk kitabı basıldı. Devamlı eğitim almanın insan hayatı için en besleyici öğelerden birine inandığı için hayatında eğitim hiç bitmeyecek. Kendini besleyeceği organizasyonlara katılımı devam ettiği gibi, toplumun eğitilmesine verdiği değer yüzünden yazdığı bloglar, verdiği röportajlar, TV programları ve sosyal medya içerisinde bilgilendirmeleri yer almaya devam etti.

Pek çok ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşu üyesidir. Homeopati ile ilgili olarak geçmiş dönemde başkanlık görevini yürüttüğü Klasik Homeopati Derneği özel bir öneme sahiptir. Ayrıca LMHI (Uluslararası Homeopatik Hekimler Birliği) ve ECH (Avrupa Homeopati Komitesi), içerisinde aktif görevler aldığı uluslar arası mesleki kuruluşlardır. 2016 yılında üniversitede birlikte hekimlik eğitimi aldığı yakın dostları ve meslektaşları ile birlikte "toplumdan aldıklarımızı tekrar topluma aktarmamız" gerektiği düşüncesinden yola çıkarak kurdukları Atlas Vakfı aracılığı ile de sosyal çalışmalar yaptı. Üniversite öğrencilerine burslar sağladı. Hayatla başa çıkabilmelerini kolaylaştıracak eğitimler düzenledi. Vatana hayırlı, bilimin ışığında ilerleyen gençleri destekledi.

2007 yılından beri muayenehanesi bulunmakta ve 2011 yılından beri sadece muayenehanesinde çalışmaktadır. Evli ve  bir oğlu var. Şu an İsviçre’de yaşayan Levent Buda, İzmir’e düzenli seyahat ederek hastalarına bakıyor.

                             https://www.gazete4.com/levent-buda-ile-soylesi/969/