Categories Amerika

Soru: Amerika Yeşil Kart Çekilişi Ne Zaman?

Bu yıl Green Card başvuruları resmi olarak 6 Ekim saat 19.00’da başlıyor ve 9 Kasım 2021’de son buluyor. GREEN CARD KAZANDIKTAN SONRA NE KADAR SÜREDE GİDİLİR? * Green Card sahibi birinin eşi ve 21 yaş altındaki bekar çocukları da ABD’de süresiz oturma ve çalışma hakkına sahip oluyor.

Green Card çekilişi ne zaman 2022?

Amerika Green Card çekilişi (DV 2022 ) ne zaman yapılır? Amerika 2022 Green CARD Resmi – Yeşil Kart Başvurular 2020 yılı Ekim ayı ortasında başlar, ve Kasım ortasına kadar kadar devam eder. DV2022 (2020 yılı) adı ile yapılacak Green Card çekilişinin sonuçları ise 2021 yılı Mayıs ayında açıklanır.

Green Card ne zaman açıklanıyor 2020?

Green Card çekiliş sonuçları DV 2020 (2019 yılı) 7 Mayıs Salı günü 2019’da açıklandı. ABD göçmenlik bürosu web sitesinde açıklanan resmi sonuçlara göre tüm dünyadan 55 bin kişi Amerlan vatandaşı olmaya hak kazandı.

Green Card başvuruları ne zaman başlıyor?

Green Card kurasına katılmak isteyen kişiler 2021 yılı için başvurularını Ekim -Kasım aralığında yapmalıdır. Amerika Dışişleri Bakanlığı web sitede oluşabilecek yoğunluğa karşı başvuruların olabildiğince erken yapılmasını tavsiye etmektedir.

Green Card çekilişi nedir?

Greencard Nedir? Amerikan Hükümeti tarafından Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olmayan kişilere özel olarak her yıl Dv Lottery adında bir çekiliş düzenlenir. Ayrıca bu çekilişi kazanan isimler ise Amerika Birleşik Devletlerinde ömür boyu oturma ve çalışma hakkı da elde ederler.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Amerika Açık Tenis Finali Ne Zaman?

Greencard başvuruları ne zaman 2021?

İndirimli başvuru ücretleri: (25.5. 2021 – 25.10. 2021 Tarihleri arasında indirimli tarife geçerlidir.) Bu sene başvurular resmi olarak 6 Ekim – 9 Kasım 2021 arasında açık olacaktır.

2022 Yeşil Kart başvurusu ne zaman?

Green Card için başvurular 6 Ekim saat 19.00 itibariyle başladı. Başvurular 9 Kasım 2021’de son bulacak.

Green Card 2021 sonuçları nereden öğrenilir?

Green Card çekilişi sonucunuzu ABD Göçmenlik Bürosu (Kentucky Consular Center(KCC)) web sitesindeki Green Card Çekiliş Sonuçları sayfasından öğrenebilirsiniz.

Green Card çıktı ne yapmam lazım?

Green Card Aldıktan Sonra Ne Yapmalıyım?

  1. ABD’de İkamet Edin. Unutmayın, Green Card, Amerika’da ikamet etmeniz için verilmektedir.
  2. Vatandaşlık Süreci için Önemli Adımları Takip Etmeyi Unutmayın. Bazı kişilere Green Card şartlı olarak verilmektedir.
  3. Amerikan Vatandaşlığına Başvuru İçin Hazırlığınızı Yapın.

Green Card başvuru nasıl yapılır?

Green Card başvuruları her yıl Ekim – Kasım ayında Amerika Birleşik Devletleri Dışİşleri Bakanlığı Göçmenlik Bürosu’nun resmi internet sitesinden online olarak yapılmaktadır. Sisteme sadece 1 kez giriş izniniz vardır. Bu nedenle formunuzu ilk defada doldurup tamamlamalısınız, tekrardan düzenleme şansınız olmayacaktır.

Green Card kazandıktan sonra ne kadar sürede gidilir?

Green Card Kazandıktan Sonrası ABD’ye taşınıp orada oturmanız şart değil ancak Green Card ‘ın alınmasını takiben 6 ay içinde en az 1 kez Amerika’ya giriş yapmanız gerekiyor.

2021 Yeşil Kart başvurusu ne zaman?

Vizeler, altı coğrafi bölge arasında paylaştırılmaktadır ve bu bölgelerde bulunan hiçbir ülke, ilgili sene içinde verilecek olan vizelerin toplamının yüzde yedisini aşamaz. – BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN? Bu yıl Green Card başvuruları resmi olarak 6 Ekim saat 19.00’da başlıyor ve 9 Kasım 2021 ‘de son buluyor.

Green Card nedir kimlere verilir?

Green Card, ABD vatandaşı olmayan kişilerle onların eş ve 21 yaşın altındaki bekar çoçuklarına; Amerika Birleşik Devletleri’nde ömür boyu oturma ve çalışma izni veren resmi belgedir. Green Card, resmi adıyla Permanent Resident Card (Daimi Oturma İzni) kişinin göçmenlik statüsünü gösterir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *