Categories Amerika

Sık sorulan: Amerika Ya Nasil Gidilir?

Turistik bir gezi için Amerika’ya gitmeye karar verdiyseniz:

 1. Pasaport (eski pasaportlarınız varsa onlarda lazım oluyor),
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf,
 3. Kimliğinizin önlü arkalı fotokopisi,
 4. DS-160 başvuru formunun tamamını İngilizce olarak doldurmanız gerekiyor. Başvuru için: Nonimmigrant Visa.

Amerika’ya gitmek için ne yapmak lazım?

Amerika Göçmen Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 1. Pasaport Fotokopisi: Amerika vize başvurusu esnasında minimum 8 ay geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir.
 2. Formlar: Amerika Göçmen vizesi görüşme öncesi DS-260 Göçmen Vize Elektronik Formunun doldurulmuş olması gerekmektedir.
 3. Pasaport Teslim Alma Yeri Kaydı

Amerikaya işçi olarak nasıl gidilir?

Amerika Geçici Çalışma Vizesi kategorilerinden birine başvuru yapmak isteyen kişi ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri Bürosu’na I-129 Çalışma izni başvurusu yapmalıdır. USCIS I-129 formunu onayladıktan sonra geçici işçi vizesine başvuru yapabilir.

Amerika’ya kaç yaşında gidilir?

– ABD’ye seyahat etmek isteyen 14 yaş altı ve 80 yaş üstü kişiler gerekli koşulları taşımak kaydıyla vize başvurusu için konsolosluğa şahsen gitmek zorunda değillerdir. – ABD vizesi işlemleri için kullanılan pasaportun seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir.

You might be interested:  Soru: Amerika Bileti Ne Zaman Alınmalı?

Amerika’da oturma izni almak için neler yapılır?

Oturum izin belgeleri, ikamet adreslerine gönderilmektedir. Oturum izni başvuru ve uzatma başvuruları e-ikamet üzerinden yapılır. İlk defa oturum iznine başvuran ABD vatandaşlarının sistem tarafından kendilerine verilen randevu gün ve saatinde bulunduğu ildeki İl Göç İdaresinde bulunması gerekmektedir.

Amerika vizesi almak için bankada ne kadar para olmalı?

Amerika Turist Vizesi (B2) İçin Gerekli Evraklar Banka hesap dökümü (Son 3 aya ait, en az 7000 TL bulunan hesap bilgisi, bankadan ıslak imzalı ve kaşeli)

Work and Travel ne kadara mal olur?

Work and Travel 2021 Ücret Politikası Program Maliyeti: 2700 $ – 3200 $ arası (Kayıt tarihine göre değişir ve ön kayıt dahildir) Vize Harcı: 160 $ (Vize öncesi ödenir) SEVIS Harcı: 35 $ (Vize öncesi ödenir) Uçak Bileti: 600 $ – 1000 $ (Biletin alındığı ve gidilecek tarihe ve lokasyona göre değişir)

Amerikada kalıcı çalışma izni nasıl alınır?

H1-B çalışma vizesiyle Amerika ‘ya giden bir çalışan, işverenin talebi doğrultusunda bu ülkede kalıcı olarak işe alınabilir. Bu durumda H1-B vizesi en fazla 6 yıllık verildiğinden kişinin Amerika’da kalabilmesi için Çalışma Yoluyla Green Card başvurusu yapması gerekmektedir.

ABD ne iş yapılır?

Türkiye dışında yeni ve farklı bir hayata kavuşmak isteyenler için Amerika’da iş fırsatları, her geçen gün artıyor. Amerika’da hangi meslekler geçerli?

 • Web geliştirici.
 • Satış müdürü
 • Bilgi güvenliği.
 • Endüstri mühendisi.
 • Avukatlık.
 • Hekimlik.
 • E-Ticaret.
 • Sosyal medya uzmanı

Green Card Başvuru Şartları Nelerdir?

Green Card başvurusu yapabilmek için en az lise mezunu olmak şart ya da son 5 yıl içinde uzmanlık gerektiren bir alanda en az 2 yıl çalışmış olmayı belgelemek gerekiyor. Başvurmak için 18 yaşın üstünde olma şartı aranıyor. Başvuruların mutlaka resmi web sayfası üzerinden yapılması gerekiyor.

You might be interested:  Soru: Kristof Kolomb Amerika Kıtasında Ilk Nereye Ayak Bastı?

18 Yaş Altı green card alabilir mi?

Green Card çekilişine katılabilmek için bir yaş sınırı yoktur. 18 yaş olarak bilinsede 17 yaşında bir lise mezunu Green card kazandığı takdirde ABD’ye gidebilir.

18 yaşından küçükler vize alabilir mi?

yapılacak seyahatlerde vize başvurularının dış temsilciliklerimiz aracılığıyla yapılması gerekmektedir. – Herhangi bir amaçla ülkemize gelecek 18 yaş altındaki çocukların vize müracaatları esnasında ebeveynlerinden her ikisinin de muvafakatının alınması gerekmektedir.

Amerikaya 18 yaş altı gidebilir mi?

18 yaşından küçük kişilerin yurt dışına çıkabilmesi ve vize başvurusunda bulunabilmesi için, yasal vasileri tarafından noter aracılığı ile verilmiş izin yazısıdır. 18 yaşından küçük kişiler yasal vasilerinin her ikisi olmadan yurt dışına seyahat edebilmesi için noter onaylı tebliğ/muvafakatname almak zorundadırlar.

Amerika’da oturma izni almak icin ne kadar yatirim yapmaliyim?

Yapılacak sermaye yatırımı ile sürekli oturma izni, yeşil kart elde edilebilmektedir. Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan yeni işletmeye en az 1 milyon dolar veya hedeflenen çalışma alanına en az 500.000 bin dolar yatırım yapılmalıdır. 500.000 dolarlık yatırım hedeflenen çalışma alanına yapılabilmektedir.

Amerikan vatandaşı olmak için ne gerekli?

Çekilişle veya çalışma izni gibi yollarla elde edilen Greencard’ınızla ABD’de 5 yıl yaşadıktan sonra vatandaşlığa başvurabilirsiniz. Ancak bunun da belirli şartları var. ABD’de yaşadığınız bu 5 yılın 30 ayını ABD’de geçirmiş, İngilizce öğrenmiş ve 18 yaşın üzerinde olmalısınız.

Amerikan vatandaşı nasıl olunur?

Eğer bir Amerikan Vatandaşı ile evliyseniz, en az 3 yıl sürekli oturma izni (Green Card ) sahibi olmanız ve 3 yıl eşinizle 3 yıl Aile birlikteliğinizin olması bu Naturalizasyon/Yurttaşlığa Kabul başvurusu yapmanız için yeterli olmaktadır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *