Categories Amerika

Sık sorulan: Amerika Ya Nasıl Gidilir?

Turistik bir gezi için Amerika’ya gitmeye karar verdiyseniz:

 1. Pasaport (eski pasaportlarınız varsa onlarda lazım oluyor),
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf,
 3. Kimliğinizin önlü arkalı fotokopisi,
 4. DS-160 başvuru formunun tamamını İngilizce olarak doldurmanız gerekiyor. Başvuru için: Nonimmigrant Visa.

Amerika’ya gitmek için ne lazım?

ABD Vizesi İçin Gerekli Belgeler:

 • Pasaport (Seyahatin Bitiş Tarihinden İtibaren En Az 6 Ay Süresi Olan)
 • Pasaportunuzun Fotokopisi.
 • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname.
 • DS 160 Vize Başvurumu Formu (Elektronik Ortamdan)
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi T.C Kimlik Numarası Yazılı)

Amerikaya işçi olarak nasıl gidilir?

Amerika Geçici Çalışma Vizesi kategorilerinden birine başvuru yapmak isteyen kişi ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri Bürosu’na I-129 Çalışma izni başvurusu yapmalıdır. USCIS I-129 formunu onayladıktan sonra geçici işçi vizesine başvuru yapabilir.

Amerikada çalışmak için ne yapmalıyım?

Amerika Çalışma Vizesi İşlemleri Gerekli Evrakları

 • T.C.
 • Seyahat bitiş süresinden sonra en az 6 ay daha geçerli olacak pasaport,
 • Sahip olunması halinde eski pasaportlar,
 • Güncel tarihli 2 adet Biyometrik Fotoğraf,
 • Tam vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği,
 • Şahsi Vize Talep Dilekçesi,
 • Amerika Vize Başvuru Formu / DS-160 Formu,

Work and Travel ne kadara mal olur?

Work and Travel 2021 Ücret Politikası Program Maliyeti: 2700 $ – 3200 $ arası (Kayıt tarihine göre değişir ve ön kayıt dahildir) Vize Harcı: 160 $ (Vize öncesi ödenir) SEVIS Harcı: 35 $ (Vize öncesi ödenir) Uçak Bileti: 600 $ – 1000 $ (Biletin alındığı ve gidilecek tarihe ve lokasyona göre değişir)

You might be interested:  Soru: Amerika Vize Başvuru Ücreti Nereye Ödenir?

Amerika vizesi için kaç yıllık pasaport lazım?

Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar Nedir? Pasaport. ( Amerika vizesinin işleneceği 10 yıldan eski olmayan pasaport. Pasaportun seyahatin sonlanma tarihinden itibaren 6 ay geçerliliği ve en az 2 boş sayfası bulunmalıdır.

F1 vizesi için bankada ne kadar para olmalı?

Şahsi Banka Hesap Cüzdanları veya Banka Hesap Dökümleri (En az 10.000TL bakiyesi olan, Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır.

Green Card masrafları ne kadar?

Evlilik yoluyla yeşil kart almanın maliyeti değişmekle birlikte, evlilik yoluyla yeşil kart başvurusu için tahmini ücretler genellikle 1.400 ile 2.000 ABD doları arasında değişmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan başvuru sahipleri için evlilik yeşil kart maliyeti, yaklaşık 1.900 dolar veya daha yüksektir.

Green Card Başvuru Şartları Nelerdir?

Green Card başvurusu yapabilmek için en az lise mezunu olmak şart ya da son 5 yıl içinde uzmanlık gerektiren bir alanda en az 2 yıl çalışmış olmayı belgelemek gerekiyor. Başvurmak için 18 yaşın üstünde olma şartı aranıyor. Başvuruların mutlaka resmi web sayfası üzerinden yapılması gerekiyor.

Amerikada kalıcı çalışma izni nasıl alınır?

H1-B çalışma vizesiyle Amerika ‘ya giden bir çalışan, işverenin talebi doğrultusunda bu ülkede kalıcı olarak işe alınabilir. Bu durumda H1-B vizesi en fazla 6 yıllık verildiğinden kişinin Amerika’da kalabilmesi için Çalışma Yoluyla Green Card başvurusu yapması gerekmektedir.

Amerika’ya kaç yaşında gidilir?

– ABD’ye seyahat etmek isteyen 14 yaş altı ve 80 yaş üstü kişiler gerekli koşulları taşımak kaydıyla vize başvurusu için konsolosluğa şahsen gitmek zorunda değillerdir. – ABD vizesi işlemleri için kullanılan pasaportun seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir.

ABD ne iş yapılır?

Türkiye dışında yeni ve farklı bir hayata kavuşmak isteyenler için Amerika’da iş fırsatları, her geçen gün artıyor. Amerika’da hangi meslekler geçerli?

 • Web geliştirici.
 • Satış müdürü
 • Bilgi güvenliği.
 • Endüstri mühendisi.
 • Avukatlık.
 • Hekimlik.
 • E-Ticaret.
 • Sosyal medya uzmanı
You might be interested:  Amerika Uzaya Ne Zaman Çıktı?

Abd’de oturma izni nasil alinir?

Oturum izin belgeleri, ikamet adreslerine gönderilmektedir. Oturum izni başvuru ve uzatma başvuruları e-ikamet üzerinden yapılır. İlk defa oturum iznine başvuran ABD vatandaşlarının sistem tarafından kendilerine verilen randevu gün ve saatinde bulunduğu ildeki İl Göç İdaresinde bulunması gerekmektedir.

J1 vizesi kimlere verilir?

Amerika Öğrenci Değişim Programı Amerika öğrenci değişim programlarından faydalanmak isteyen öğrencilerin J1 vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Amerika J1 vizeleriyle değişim programına dahil olmuş öğrencilerin Amerika’da bağlı bulundukları öğretim kurumuna devam etme zorunlulukları bulunmaktadır.

Amerika’da Türkler ne iş yapar?

New York ve buna benzer büyük eyaletlerde ise taksicilik, marketcilik, kuyumculuk, berberlik ve restoran işletmeciliği gibi farklı meslekleri yapan Türkler bulunmaktadır. Amerika ‘ya giden ilk kuşak Türkler daha çok restoran işletmeciliği ve petrol istasyonu işletmeciliği gibi meslekleri yapıyorlar.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *