Categories Amerika

Amerika Yeşil Kart Nasıl Alınır?

Green Card almak için yatırım yapmak, akrabalık ilişkisi bulunan kişilerin Amerika‘da yaşaması ve Amerikan vatandaşı olan birisi ile evlilik yapmak gerekir. Ayrıca çalışma yolu ile sığınma ve mültecilik yolu ile de Green Card alınabilir. Bunun yanı sıra özel göçmenlik yoluyla da Green Card alınabilir.

Green Card için ne gerekir?

Green Card başvurusu yapabilmek için en az lise mezunu olmak şart ya da son 5 yıl içinde uzmanlık gerektiren bir alanda en az 2 yıl çalışmış olmayı belgelemek gerekiyor. Başvurmak için 18 yaşın üstünde olma şartı aranıyor. Başvuruların mutlaka resmi web sayfası üzerinden yapılması gerekiyor.

Green Card nasıl alınır 2021?

Green Card başvuru işlemleri www.dvlottery.state.gov adresinden online olarak yapılmaktadır. Amerika Green Card başvurusu yapılırken başvuru sahibinin kimlik bilgileri, vatandaşı olunan ülkeye ilişkin bilgiler ve varsa eş ve çocuklara dair bilgiler ibraz edilmelidir.

Green Card için dil bilmek şart mı?

GREEN CARD BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN DİL BİLMEK ŞART MI? Green Card başvurusu yapmak için, İngilizce bilmek zorunlu tutulmamaktadır. Eğer çekiliş sonucunda Green Card almaya hak kazanılırsa, bu durumda İngilizce yeterliliğini sağlamak gerekecektir.

Green kart başvurusu nasıl yapılır?

Green Card başvuruları her yıl Ekim – Kasım ayında Amerika Birleşik Devletleri Dışİşleri Bakanlığı Göçmenlik Bürosu’nun resmi internet sitesinden online olarak yapılmaktadır. Sisteme sadece 1 kez giriş izniniz vardır. Bu nedenle formunuzu ilk defada doldurup tamamlamalısınız, tekrardan düzenleme şansınız olmayacaktır.

You might be interested:  Sık sorulan: Amerika Hangi Bölgede?

Green Card için hangi pasaport gerekli?

Green Card çekilişine katılmak için en azından 2021 yılı Kasım ayı sonuna kadar geçerli bir pasaportunuz olmalıdır. bir pasaporta sahip değilseniz, hemen pasaport almak başvurunuzu yapın.

Green Card başvurusu kaç TL?

GREEN CARD BAŞVURUSU ÜCRETLİ Mİ? Green Card çekilişine katılmak amacıyla internet üzerinden, Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı web sitesi üzerinden başvuru yapmak ücretsizdir.

Green Card ne kadar süre geçerli?

Bu süreçte evliyken evliliğiniz sona ermiş olsa bile 2 yıllık geçerlilik süresi dolmadan koşulların kaldırılması için başvuruda bulunmalısınız. Aksi durumda bir göçmen gözetim merkezinde gözaltında tutulmanız olasıdır. Unutmayın Green Card 10 yıllık süre için verilmektedir.

Green Card kazandıktan sonra ne kadar sürede gidilir?

Green Card Kazandıktan Sonrası ABD’ye taşınıp orada oturmanız şart değil ancak Green Card ‘ın alınmasını takiben 6 ay içinde en az 1 kez Amerika’ya giriş yapmanız gerekiyor.

Green Card nedir kimlere verilir?

Green Card, ABD vatandaşı olmayan kişilerle onların eş ve 21 yaşın altındaki bekar çoçuklarına; Amerika Birleşik Devletleri’nde ömür boyu oturma ve çalışma izni veren resmi belgedir. Green Card, resmi adıyla Permanent Resident Card (Daimi Oturma İzni) kişinin göçmenlik statüsünü gösterir.

Green Card başvurusunda pasaport şart mı?

Green Card başvurusu için asıl başvuran kişinin pasaportunun olması gerekmektedir. Başvuran kişinin eş ve çocukları için pasaport şartı yoktur. Öğrenciler sadece 180 lira masrafla pasaport alabilirler.

Green Card ile Amerika’ya gidenler ne is yapar?

Green Card, Amerika Birleşik Devletleri vatandaşının sahip olduğu neredeyse tüm hakları sağlıyor. Normal bir Amerikalı gibi çalışabilir, okula gidebilir veya ev alabilirsiniz. Sadece oy kullanamıyorsunuz ve hemen Amerikan pasaportunu alamıyorsunuz.

2021 Green Card başvurusu ne zaman?

Vizeler, altı coğrafi bölge arasında paylaştırılmaktadır ve bu bölgelerde bulunan hiçbir ülke, ilgili sene içinde verilecek olan vizelerin toplamının yüzde yedisini aşamaz. – BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN? Bu yıl Green Card başvuruları resmi olarak 6 Ekim saat 19.00’da başlıyor ve 9 Kasım 2021 ‘de son buluyor.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *